"Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!" - Jan Werich

Životní názor...

10. února 2018 v 9:42 | chcusenajit |  Myšlenky a názory
Člověk - zajímavý, inteligentní a živý organismus. A když se zamyslíte nad historií vývoje člověka a jeho kapacity mozku. Je neuvěřitelné, kam jsme se dostali. Z homo habilis, kteří vyráběli primitivní nástroje z kamene, větví, oštěpy a tak dále. Dorozumívali se posunky, pokřikováním a tanečky. Dokázali založit oheň, o který se museli poté starat, aby nevyhasl. Muži se starali o obživu - lovem, sběrem a ženy se starali o obydlí a děti. Nikdo nic nevěděl. Nemohli tušit, že za X milionů let tu budou auta, internet nebo například elektřina. Nějaké cosinus a sinus vůbec neznali. Nebo jak se správně stravovat. Ani neznali Boha nebo Alláha - dřív věřili v bohy, a že jich bylo. Myslím si, že ani o tom moc nepřemýšleli, ovlivňovalo to myšlení, které dřív nebylo na dobré úrovni. To všechno se postupem času začalo vyvíjet. Přes homo erectus, sapiens a vznik křesťanství, filosofii v Řecku, Marii Terezii, průmyslovou revoluci.


V dnešní době toho můžeme vědět opravdu moc např. na rozdíl od pravěku. Nejen díky škole a vědě, ale i internetu, který je rychlý a celkem dostupný pro všechny. Jen si málokdy uvědomujeme, jestli ty informace jsou opravdu pravdivé? Můžeme vůbec věřit všem informacím, které do nás cpou ve školách nebo to, co si přečteme na internetu - největší zdroj informací? Pamatuji, jak mi babička kdysi řekla: "To co jsem se učila ve škole, už dnes tak není. Za nás byla většina informací cenzurovaná a jinak. Dnes je to jinak a za 20 let to bude taky jinak, nikdy se nedozvíme, co se opravdu stalo a jak všechno fungovalo ... pořád něco zkoumají a zjišťují." Uvědomujeme si vůbec, co my lidi dokážeme? Takový obrovský obrat. Notebooky, mobily, auta, elektřina, domy, luxus a vyspělost lékařství, které je už dnes jen o byznysu. Cituji Hippokrata - "Nechť strava je tvojí medicínou." Naprosto s jeho citátem souhlasím. Když srovnáte dnešní, a stravu z 19st. To, jak dnes máme prášky. Čím se asi tak léčili za Hippokrata? Léčili se půsty, tím že odřekli jídlo, ať si s tím tělo a příroda poradí? A poté dodržet správnou návratovou stravu? Které sice neměli dostatek, ale aspoň nebyla chemicky ošetřena. A dnes? Jdeme k doktorovi s rýmičkou, aby nám předepsal antibiotika. Pak se nemáme divit, že na ATB jsme rezistentní. A málokterý doktor vykonává svoji práci na jedničku. Vždyť dnešní farmacie je jenom o byznysu, ne? Žádný doktor vám neřekne, že se právě domluvil např. s firmou, která vyrábí léky proti nějakému onemocnění a za každý jejich prodaný produkt dostane 5 tisíc a po nějaké splněné hranici lidí, dostane dovolenou zadarmo. A už mu je jedno, jestli to opravdu potřebujete .. ale samozřejmě nelze házet všechny lékaře do jednoho pytle. Co by se asi tak stalo, kdybychom například 5 denním půstem léčili chřipku (poté správnou návratovou stravou) a nešli bychom k doktorovi? Ekonomie státu by se výrazně snížila. Však kolik lidí chodí do lékárny pro kapky do nosu a ibalgin, který nepotřebujeme? Skoro všichni. Samozřejmě, je něco jiného když se jedná o závažnější onemocnění jako např. onemocnění štítné žlázy, kdy léky musíte brát, aby jste neumřeli. Ale proč do sebe cpeme chemii, když to můžeme vyléčit přírodně? Ono, to je asi vlastně už jedno, tu chemii konzumujeme každý den v potravě a zplodin, kterých se nadýcháme. Ale přiznejme si, je to pohodlnější vzít si prášek, než půstovat, že? A pohyb? Netřeba slov...

Každý na to má jiný názor. Čím to ale je, že ho máme každý jiný? Však jsme vznikli úplně stejně. Záleží, co jsme si převzali od rodičů? S jakými vrstevníky jsme vyrůstali? Rozhodně, ale myslím si, že v tom hraje roli i naše IQ, protože například lidé s IQ 50 nebudou moct filosofovat nad světem. To samé je s naším žebříčkem hodnot. Proč ho má někdo makový a druhý takový? Vždyť jak někdo může dát přednost penězům nad rodinou?! Třeba ty peníze bere jako svoji rodinku. Mazlí se s nimi každý večer, tak jako v pohádkách. Víte, o čem mluvím, ne? Sranda. Podle mě, se každý narodil s jinou osobností, temperamentem. Máme jiné vize do budoucnosti, a když o sobě víme, že děti nesnášíme a chceme být sami, nedáme si na první místo rodinu. Někdo chce být milionář, tak si za tím tvrdě jde a někdo chce mít rodinu s 5 dětmi, každý jsme jiný. A to bychom měli respektovat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama